Prečo drevodom?

Drevodom v zime hreje a v lete chladí!

Dom nezadržiava vlhkosť (dýcha) a tým vytvára zdravú klímu na bývanie

Výhody drevodomu

Tepelno izolačné vlastnosti

tepelna izolacia
Konštrukcia drevodomu umožňuje zabezpečiť požadovanú, až nadštandardnú tepelnú ochranu, bez zvyšovania hrúbky múrov. Pri rovnakej hrúbke obvodovej steny je možné dosiahnuť až o 80% lepší tepelný odpor, ako pri murovanej stavbe. To umožňuje stavať nízkoenergetické, až pasívne domy za relatívne dobrú cenu.

Finančná úspora

financna uspora
Finančná úspora sa prejaví okrem samotnej výstavby domu, aj pri nákladoch na energie, čo je 40 - 80%. Priečky sú tenšie, takže oproti rovnako veľkému murovanému domu, získame väčší obytný priestor. V letných mesiacoch sa drevodom neprehrieva a preto nemusíte vynakladať ďalšie prostriedky na klimatizáciu. Doba realizácie stavby je miesto 2 rokov (ako pri murovanom dome) iba 3 mesiace, takže človek sa nasťahuje oveľa skôr do úsporného domu a tak neplatí predražené energie inde.

Rýchlosť stavby

rychlost stavby
Jedným z hlavných rozdielov oproti murovaným stavbám je rýchlosť výstavby. Realizovať stavbu drevodomu je možné kedykoľvek, bez ohľadu na ročné obdobie, nakoľko sa nepoužívajú mokré procesy výstavby. Výstavba je veľmi rýchla a zákazník môže drevodom obývať ihneď po ukončení stavebných prác. To znamená už niekoľko týždňov po začatí stavebných prác.

Zdravé bývanie, pohodlie, atmosféra

zdravie
Drevo, minerálna vlna, drevovláknitá doska a vonkajšia odvetraná fasáda sú všetko prírodné a nezávadné materiály. Drevo ako materiál, priaznivo pôsobí na ľudský organizmus, preto ľudia, ktorí bývajú v drevodome, hovoria o lepšej psychickej a fyzickej pohode bývania.

Ekológia

ekologia
Drevo je obnoviteľná surovina. Je nosičom energie. Dokonca i pri jeho likvidácii získavame energiu. Dotvára prírodný reťazec bez negatívneho vplyvu na životné prostredie. Pri výstavbe DREVODOMU je možné použiť prvky konštrukcie vyrobené z čisto prírodných materiálov, ktoré nezaťažujú životné prostredie a sú 100%-ne recyklovateľné, spaľovateľné, alebo kompostovateľné.